Okna drewniane

Produkujemy okna drewniane typu "soft line", charakteryzujące się opływowym, nowoczesnym i estetycznym kształtem, z lekko zaokrąglonymi krawędziami, co wpływa także na trwałość powłoki lakierniczej.
Konstrukcja wykonana jest z drewna klejonego trójwarstwowo, w sośnie lub w mahoniu (meranti, bintagor, eukaliptus).

Malowane są trzykrotnie metodą natryskową, wysokiej jakości farbami akrylowymi pozwalającymi podkreślić naturalną fakturę drewna.

W naszych oknach stosujemy nowoczesne okucia obwiedniowe ROTO, które oprócz możliwości regulacji okien w trzech płaszczyznach, umożliwiają zastosowanie szeregu dodatkowych funkcji, takich jak np. zaczepy antywyważeniowe i hamulec skrzydła w klamce.

Okna wyposażone są standardowo w mikrowentylację, a klamki i osłonki na okucia dobierane są kolorystycznie.

Stosujemy szyby niskoemisyjne o współczynniku k=1,0 W/m2K, pozwalające na znaczne zaoszczędzenie energii cieplnej. Na życzenie oferujemy szyby o niższym współczynniku k=0,6z ramkami dystansowymi wykonanymi z pcv, a także szyby antywłamaniowe.

Nasze wyroby wyposażone są również w wysokiej jakości elastyczną uszczelkę piankową Q-LON, pozwalającą na zachowanie optymalnej szczelności okna.

Zastosowanie termookapnika z płetwą sprężystą na ościeżnicy, chroni dolny ramiak okna przed niszczącym wpływem warunków atmosferycznych, a także zapobiega przymarzaniu skrzydła do ościeżnicy.

Okapnik aluminowy na skrzydle dodatkowo zabezpiecza dolną jego część.

Na życzenie klienta stosujemy również:
- szprosy międzyszybowe o różnej szerokości i w różnych kolorach, także drewnopodobne
- szprosy konstrukcyjne
- szprosy wiedeńskie
- szprosy naklejane na szybę
- szprosy drewniane nakładane w ramce
- nawiewniki higrosterowane AERECO
- nakładki drewniane na okapnik aluminiowy

./.